Tino Kadewere od ledna hostuje z Lyonu v Nantes a působení v tomto klubu si protáhne. Všechny strany jsou domluveny na trvalém přestupu, útočník podepsal tříletý kontrakt.

lequipe.fr
15.05.202409:40

Citizens dohrávali bez Edersona

Manchester City porazil Tottenham 2:0 a za důležité tři body zaplatil hned dvěma ztrátami. Utkání nedohrál Kevin De Bruyne a střídat musel rovněž brazilský brankář Ederson. Ten se po změně stran srazil s protihráčem a stěžoval si na potíže s okem.

Evening Standard
15.05.202409:25

De Bruyne má zraněný kotník

Na podrobné vyšetření půjde Kevin De Bruyne. Záložník Manchesteru City nedohrál včerejší zápas s Tottenhamem, důvodem bylo zranění kotníku.

15.05.202409:19

Garreta se probudil z umělého spánku

Félix Garreta se po několika dnech probudil z umělého spánku, nadále ale zůstává hospitalizován. Dvacetiletý obránce patří Betisu, letos hostuje ve druholigové španělské Amorebietě a minulý týden doma upadl, přičemž utrpěl zranění mozku. Fotbalista byl v bezvědomí, jeho stav byl hodně vážný a dokonce byl v ohrožení života.

mundodeportivo.com
15.05.202409:02

Koeman přijde o asistenta

Za měsíc startuje mistrovství Evropy a nepříjemnost řeší trenér nizozemské reprezentace Ronald Koeman, který přijde o asistenta. Tuto funkci vykonává Sipke Hulshoff, ten pracuje rovněž pro Feyenoord a chce se soustředit na jednání s Liverpoolem. Do Reds míří trenér Feyenoordu Arne Slot a Hulshoffa si vybral za svého asistenta.

dailymail.co.uk
15.05.202408:44

Mayulu spojí svou budoucnost s PSG

Teprve sedmnáctiletý záložník Senny Mayulu dostal v letošním ročníku šanci nastoupit do několika zápasů PSG a podle francouzského serveru Foot Mercato se v hlavní francouzské metropoli dočká profesionálního kontraktu. Po týdnech spekulací, kdy se diskutovala jeho budoucnost, je prý nyní jasné, že zůstane ve stávajícím působišti. Velký zájem o hráče údajně jevil Dortmund, který mu dokonce přednesl podmínky smlouvy, nakonec si však Mayulu zvolil setrvání ve své rodné zemi.

getfootballnewsfrance.com
15.05.202408:35

Holoubek: Máme ještě na čem pracovat

Mladá Boleslav pokračuje v nevyrovnaných výkonech a tentokráte doma nestačila na Slovácko, v utkání padla jediná branka a hosté se prosadili už ve čtvrté minutě. "Měli jsme velmi špatný vstup do utkání. I když jsme ve druhém poločase zvýšili aktivitu a vytvořili před soupeřovou brankou pár závarů, nebyli jsme přesní a zaslouženě prohráli. Těžce se mi prohra hodnotí. Je škoda, že jsme nezvládli domácí zápas. Chyběla nám kvalita a větší hlad po gólech. Hra v poslední třetině hřiště je vysoká škola fotbalu, tam je potřeba mít kvalitu a my máme ještě na čem pracovat," hodnotil trenér David Holoubek.

ČTK
15.05.202408:20

Slávisté potřebují porazit Plzeň

Fotbalisté Slavie dnes v 3. kole nadstavbové části první ligy ve skupině o titul přivítají Plzeň. Po sobotní remíze 0:0 v derby ztrácejí z druhého místa tabulky tři zápasy před koncem sedm bodů na Spartu, která v úterý zdolala Ostravu 2:1. K udržení naděje na titul potřebují slávisté vyhrát. V opačném případě by sparťané s předstihem obhájili trofej. Plzeň připravila červenobílým jediné dvě porážky v ročníku nejvyšší soutěže a zároveň také poslední domácí ligovou prohru. Zápas ve vyprodaném Edenu začne v 19:30.

Slavia před měsícem v závěru základní části prohrála na západě Čech 0:1. Proti svěřencům trenéra Miroslava Koubka neuspěla ani v úvodním vzájemném duelu v sezoně na začátku listopadu, kdy doma podlehla 1:2. Plzeňští fotbalisté zvítězili v lize v Edenu po 13 zápasech.

Viktoria v lize třikrát za sebou zvítězila a stále má teoretickou naději na druhé místo, které znamená účast v kvalifikaci Ligy mistrů. V tabulce už neskončí hůře než třetí. Na Slavii ztrácí tři kola před koncem osm bodů.

ČTK
14.05.202423:55

LaLiga - výsledky

Výsledky dnešních zápasů španělské ligy: Osasuna - Mallorca 1:1 (14. Moncayola - 65. Darder), Real Madrid - Deportivo Alavés 5:0 (27. a 70. Vinícius Júnior, 10. Bellingham, 45.+1 Valverde, 82. Güler), Girona - Villarreal 0:1 (59. Traoré).

14.05.202423:37

Aston Villa slaví postup do Ligy mistrů

Manchester City v úterý večer zvládl utkání s Tottenhamem a londýnský celek zároveň přišel dvougólovou porážkou o naději na účast v Lize mistrů. Jistotu v milionářské soutěži naopak získala čtvrtá Aston Villa, jež se v elitní evropské soutěži představí poprvé od sezony 1982/83.

ČTK
14.05.202423:32

Bellingham zase skóroval i asistoval

Real Madrid zvládl bez větších problémů první poločas úterního utkání LaLigy proti Deportivu Alavés, o jeden gól a o jednu asistenci se přitom postaral Jude Bellingham. A bylo tomu už počtvrté v této sezóně, kdy anglický ofenzivní záložník zapsal v jednom zápase španělské nejvyšší alespoň jednu branku a jednu gólovou nahrávku, tedy víc než kterýkoli jiný hráč dosavadního průběhu ročníku.

twitter.com/OptaJose
14.05.202423:17

Baráž o Eredivisie - výsledky

Výsledky prvních zápasů čtvrtfinále baráže o Eredivisie: Emmen - Dordrecht 2:2 (11. Parzyszek, 38. Besuijen - 26. Suray, 50. Bronkhorst), De Graafschap - Den Haag 2:3 (13. A. Büttner, 90+7. z pen. Jeffry Fortes - 30. Absalem, 58. van Mieghem, 66. Schalk).

14.05.202422:57

Premier League - výsledky

Výsledky dnešního zápasů anglické ligy: Tottenham - Manchester City 0:2 (51. a 90+1. Haaland z pen.).

14.05.202422:41

Na barážovém utkání zkolaboval divák

Nepříjemnosti provázely v Doetinchemu první čtvrtfinálový barážový duel o Eredivisie mezi De Graafschapem a Den Haagem. V kotli domácích došlo ke kolapsu jednoho z diváků, nutný byl zásah lékařského personálu, a utkání tak muselo být na nějakou dobu přerušeno. Hra nakonec byla po zhruba dvaceti minutách znovu zahájena, z tribun každopádně začaly létat na hrací plochu jiné předměty, protože situace evidentně nebyla vyřešená natolik dobře, aby se zápas mohl dohrávat. Dotyčný fanoušek nakonec nabyl vědomí, stadion následně opouštěl za potlesku. Teprve poté mohlo dění opravdu pokračovat.

vi.nl
14.05.202422:23

Poločas v Tottenhamu nebyl nastavený

Manchester City během úterý podstupuje důležitou bitvu na půdě Tottenhamu v boji o titul, za zmínku v rámci bezbrankové první půle každopádně stojí snad jen fakt, že sudí Chris Kavanagh nepřidal k normální hrací době žádné nastavení. Bylo tomu vůbec poprvé v tomto ročníku, kdy v anglické nejvyšší soutěži rozhodčí poslal oba týmy do kabin na poločasovou přestávku bez extra porce minut navíc.

twitter.com/OptaJoe
14.05.202422:08

Welbeck i Milner s novými smlouvami

Dvě dobré zprávy hlásil Brighton při úterním večeru. Zkušený osmatřicetiletý anglický středopolař James Milner a třiatřicetiletý útočník Danny Welbeck oficiálně prodloužili své kontrakty, které měly vypršet na konci této sezóny. Zatímco prvně jmenovaný dostal smlouvu na jeden rok, druhý zmíněný spojil svou budoucnost s The Albion až do roku 2026, tedy na další dva roky.

brightonandhovealbion.com
14.05.202421:57

Neymar začal po zranění s běháním

Neymar si v říjnu loňského roku poranil koleno, musel podstoupit operaci a od té doby nebyl saúdskoarabskému Al-Hilalu k dispozici. Ačkoli jeho rekonvalescence bude podle zdrojů rijádského novináře Ahmeda Al-Ajlana ještě nějakou dobu trvat, začal brazilský reprezentant aktuálně aspoň běhat. Právě tenhle krok je zásadní součástí hráčovy počínající rehabilitace.

twitter.com/ahmad2man
14.05.202421:40

Baránek: Jsme zpátky ve hře o Evropu

Slovácko zažilo mizerné jaro a až dnes se dočkalo druhé výhry, když triumfovalo na půdě Mladé Boleslavi. Díky tomu si udrželo šanci na evropské poháry. "Dobře jsme do utkání vstoupili, dali jsme brzo gól a mohli jsme vyrážet do brejku ze zajištěné obrany. Nepouštěli jsme Boleslav do šancí a i když po přestávce střídáním přidala do hry kreativní hráče, velké šance si nevytvořila. Škoda byla, že jsme neproměnili alespoň jeden brejk v uklidňující druhý gól. Jedeme domů s radostí, že jsme zpátky ve hře o Evropu," řekl asistent trenéra Jan Baránek.

ČTK
14.05.202421:27

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Slovácko 0:1 (4. Juroška), Sparta - Baník 2:1 (30. a 60. Birmančevič - 54. Frydrych).

14.05.202421:01

Frimpong i nadále v hledáčku velikánů

Jeremie Frimpong je už nějaký ten týden spojovaný s možným odchodem od bundesligového mistra z Leverkusenu, hodně nahlas hovořilo především o jeho možném přestupu do Bayernu a také do Manchesteru United. Německý list Bild každopádně aktualizoval, že nejen tento účastník Premier League je do hráče zainteresován, mluví též o Manchesteru City a Arsenalu. Doplnil přitom, že transfer zvažuje rovněž španělský šampion Real Madrid. Pokud zmíněné kluby rychle zareagují a stihnou aktivovat výstupní klauzuli, jež je platná do začátku evropského šampionátu, a to ve výši 40 až 45 milionů eur, nizozemský záložník bude jejich bez ohledu na všechno ostatní.