Nigérie

Další články

V souboji o třetí místo na africkém mistrovství vyzve Nigérie Alžírsko

Souboj poražených semifinalistů bude v sobotu v podvečer k vidění v angolské Benguele. Kdo si na své konto připíše konečné třetí místo, se rozhodne mezi celky Alžírska a Nigérie.

Ghana se štěstím porazila Nigérii a je prvním finalistou

Nigérie by na to měla být již zvyklá. Do finále afrického mistrovství se totiž opět neprobojuje. Počtvrté během posledních pěti turnajů skončila v semifinále, těsně před branami vysněného posledního zápasu. Dnes pohřbil její naděje ghanský útočník Asamoah Gyan.

V západoafrickém derby se o finále utká Ghana a Nigérie

Od čtvrteční páté hodiny odpolední se fanoušci afrického fotbalu mohou těšit na sled dvou zápasů, které rozhodnou o finalistech letošního Afrického poháru národů. První vzejde z atraktivní dvojice Ghana - Nigérie.

Nigérii spasil proti Zambii až brankář Enyeama

Až pátý pokutový kop, ke kterému se postavil brankář Enyeama rozhodl o čtvrtém semifinalistovi Afrického poháru národů. Repríza finále z roku 1994 se však vůbec nevyvedla a oko diváka se sotva drželo ve střehu. Proti obdobnému výkonu Nigérie by neměla mít Ghana větší potíže.

Senzace ze Zambie čelí ve čtvrtfinále ambiciózní Nigérii

Vlastně jediný překvapivý účastník čtvrtfinálových bojů pochází ze Zambie. Že nemá co ztratit, je pro něj rozhodně polehčující okolností. Nigerijce navíc tíží vědomí, že minule vypadli již právě v této fázi soutěže. To letos musejí odčinit, jakkoliv ve skupině zrovna nekouzlili.

Nigerijci si pohráli s Mozambikem a postupují

Peter Osaze Odemwingie se stal hlavní postavou středečního klání mezi Nigérií a Mozambikem. Jeho dvě branky rozhodly o postupu Nigerijců do čtvrtfinále, zatímco Mozambičany poslal domů. Těm na cestu ještě v závěru přibalil třetí branku Obafemi Martins.

Nigérii stačí k postupu remíza s Mozambikem

Fotbalisté Nigérie jsou už jednou nohou mezi nejlepšími osmi a muselo by se opravdu stát něco neočekávaného, aby z druhé postupové pozice spadli o patro níže. K postupu sice bude třeba alespoň bod, ovšem ten dává jistotu za jakýchkoli okolností.

Další nuda. Nigérie porazila po brance z penalty 1:0 Benin

Opět pouze jedna branka padla na angolském mistrovství. Zápas mezi Nigerii a Beninem rozhodla trefa evertonského Yakubua, jenž ve 42. minutě rozhodl z pokutového kopu. Další fotbalová nuda tak ve dveřích skřípla skomírající postupové naděje Beninu.

Nigérie potřebuje proti Beninu získat body. Nejlépe tři

Vstupy do turnajů Nigérii příliš nevycházejí. Před dvěma lety podlehla Pobřeží slonoviny, letos naopak nestačila na Egypt. Zbývající dva zápasy tedy potřebuje vyhrát. Jako první si to rozdá s nepříjemným Beninem, který taktéž tajně doufá v postup.

Obhajující Egypt si na úvod poradil s Nigérií

Obhájce minulého titulu Afrického poháru národů Egypt vstoupil do turnaje tou správnou nohou. Zřejmě papírově nejsilnější celek skupiny Nigérii zdolal 3:1, ačkoli po dvanácti minutách po trefě Ogbukeho prohrával 0:1. Vyrovnat ovšem dokázal Moteabem a výhru nakonec zařídili Hassan a tři minuty před koncem Gedo.

Úřadující šampion z Egypta se pokusí odstřelit Nigérii

Egypt zahájí svou pískem zasypanou pouť za obhajobou v jednom ze šlágrů afrického poháru. Faraoné se svými míčovými kouzly pokusí zaklít "nadpozemské" Super Eagles, jak se ve Starém světě přezdívá Nigérii. Starověkému národu ale bude v důležitém zahajovacím utkání chybět hned trio klíčových hráčů.