Benin

Další články

Egyptu o nic nejde, Benin živí malou naději

Fotbalisté Egypta zatím vyšli za snem o nejvyšší pocty tou správnou nohou a už teď mají zajištěnou účast do čtvrtfinále. Jejich výkon ale zřejmě určí, kdo je mezi nejlepší osmičku doprovodí. Beninu pomůže pouze výhra a k tomu musí doufat, že Nigérie neuhraje ani bodík s Mosambikem.

Další nuda. Nigérie porazila po brance z penalty 1:0 Benin

Opět pouze jedna branka padla na angolském mistrovství. Zápas mezi Nigerii a Beninem rozhodla trefa evertonského Yakubua, jenž ve 42. minutě rozhodl z pokutového kopu. Další fotbalová nuda tak ve dveřích skřípla skomírající postupové naděje Beninu.

Nigérie potřebuje proti Beninu získat body. Nejlépe tři

Vstupy do turnajů Nigérii příliš nevycházejí. Před dvěma lety podlehla Pobřeží slonoviny, letos naopak nestačila na Egypt. Zbývající dva zápasy tedy potřebuje vyhrát. Jako první si to rozdá s nepříjemným Beninem, který taktéž tajně doufá v postup.

Benin vedl o dvě branky, ale hrubky gólmana zařídily remízu

Další z remíz, která celkem překvapila celou Afriku. Ne sice tolik, jako v předchozích případech, ovšem favoritem na vítězství byl určitě Benin. Ten nad trpaslíkem z Mosambiku dokonce vedl po 20. minutách hry už 2:0, jenže po dvou velkých hrubkách gólmana Yoanna Djidonoua, který se až příliš často vzdaloval od své branky, získal pouze bod a jeho postup do další fáze se značně zkomplikoval.

Benin chce proti Mozambiku protrhnout sérii bez výhry

Skupina C má jasné favority v podobě Egyptu a Nigérie, zbývající dva celky Benin a Mozambik tedy mohou jenom překvapit. Ve vzájemném zápase si ale pochopitelně půjdou pořádně po krku, jedině výhra je může udržet v boji o postup.