Liga národů UEFA - Liga národů 2018/2019 - účastníci

Portugalsko

Další články

Národní tým má potenciál vyhrát více trofejí, řekl Ronaldo

Po titulu mistrů Evropy z roku 2016 přidal útočník Cristiano Ronaldo s Portugalskem do sbírky další trofej. Ve finále Final Four Ligy národů na domácí půdě zdolali domácí borci Nizozemsko 1:0 a ovládli premiérový ročník soutěže. Podle čtyřiatřicetiletého kapitána můžou další úspěchy, vzhledem k potenciálu mužstva, přibývat.

Portugalsko porazilo Nizozemce a vyhrálo Ligu národů

Úřadující mistři Evropy Portugalci po výhře 1:0 nad Nizozemskem ve finále Ligy národů ovládli premiérový ročník soutěže. Po hodině hry rozhodl čtvrtým gólem v reprezentaci záložník Goncalo Guedes. Vedle 71 centimetrů vysoké trofeje získali Portugalci prémii 10,5 milionu eur (téměř 270 milionů korun).

Portugalsko se v prvním finále Ligy národů utká s Nizozemci

V portugalském Portu se v neděli večer uskuteční první finále nově utvořené Ligy národů do kterého se probojovali domácí Portugalci s Nizozemskem. Pro svěřence Fernanda Santose je to velká příležitost získat další mezinárodní trofej od triumfu na evropském šampionátu v roce 2016. Proti ale bude mladý tým Oranjes, v jehož sestavě nechybí ani čerství vítězové Ligy mistrů.

Ronaldo je fotbalový génius, řekl portugalský trenér Santos

Útočník Cristiano Ronaldo zařídil šestým hattrickem za národní tým a celkově třiapadesátým v kariéře výhru portugalských fotbalistů 3:1 nad Švýcarskem ve středečním semifinále Final Four Ligy národů. Trenér Fernando Santos ho označil za fotbalového génia.

Po zásahu videa místo Portugalců kopali penaltu Švýcaři

Sporný moment nastal ve středečním semifinále Final Four Ligy národů mezi Portugalskem a Švýcarskem. Rozhodčí Felix Brych nařídil v 53. minutě pro domácí pokutový kop, po zhlédnutí videa za zákrok na opačné straně však verdikt změnil a penaltu nařídil ve prospěch Švýcarů.

Ronaldův hattrick poslal Portugalsko do finále Ligy národů

Ještě pár minut před koncem to vypadalo, že se v semifinále Ligy národů bude mezi Portugalskem a Švýcarskem prodlužovat, pak se ale taktovky ujal kapitán Cristiano Ronaldo, který dvěma góly během tří minut završil hattrick a rozhodl o finálové účasti domácího výběru. Za zemi helvétského kříže srovnával z penalty Rodriguez.

Nominace Portugalska na Ligu národů

Nominace Portugalska na finálový turnaj Ligy národů:

V semifinále Ligy národů se Anglie utká s Nizozemskem

V semifinále prvního ročníku Ligy národů se utká domácí Portugalsko se Švýcarskem a Nizozemsko s Anglií. Závěrečný turnaj pro vítěze základních skupin nejvyšší soutěže se uskuteční od 5. do 9. června v Portu a Guimarãesi.

Nominace Portugalska na Itálii a Polsko

Nominace Portugalska na zápasy Ligy národů proti Itálii a Polsku:

Ronaldo opět chybí v portugalské reprezentaci

Kapitán portugalské reprezentace Cristiano Ronaldo není v nominaci na nejbližší dva zápasy úřadujících mistrů Evropy. Hvězdný útočník Juventusu ještě od mistrovství světa nereprezentoval a podle portugalských médií se domluvil s trenérem a vedením svazu, že vynechá i listopadové duely.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.